• images.png
  • notfree_contract.png
  • Картина1.png
  • Пасища и мери.png

От 6 до 8 и назад –  едно пътуване, осигурено от ОСЗ и Агенцията по кадастъра

Ако сте земеделски производител и по някаква, известна само на вас, причина се чувствате ощетен, че държавната администрация не ви е обърнала достатъчно внимание, не е загубила достатъчно от времето ви и не е опънала достатъчно нервите ви, можете да спрете да се притеснявате. Липсата на единен регистър на имотите в различните административни звена със сигурност ще задоволи тези ваши потребности.

Проблемът с липсата на единна система съществува от години, но напоследък се обостря и създава сериозни затруднения пред желаещите да участват в доброволните споразумения за уедрено ползване на земеделска земя. Чудите се кому са нужни толкова усложнения? Не сте единствен.

Проблемът в момента е следният – в системата на ОСЗ имотите фигурират с шестцифрени номера, като първите три цифри от всеки номер обозначават масив, а другите три – парцел. В системата на Агенцията по геодезия, катрография и кадастър обаче имотите фигурират с осемцифрени номера, коренно различни от тези на ОСЗ. При подаване на заявленията по чл.69 и чл.70 от ППЗСПЗЗ и съответната документация по доброволните споразумения, сключени по чл.37в от ЗСПЗЗ към ОСЗ, се появяват сериозни затруднения, тъй като софтуерът на Общинската служба не работи с осемцифрените номера на имоти от Агенцията по кадастъра.

Не може да се отрече, че беше направен опит за изчистване на проблема – компанията, поддържаща софтуера на ОСЗ, изготви таблица на съответствията – но този опит се оказа силно неуспешен. Той още повече затрудни работата на Общинската служба, увеличи технологичното време за обработка на данните и т.н. Накратко – вместо решение беше създаден нов проблем. Тук вероятно е мястото на логичния въпрос защо отделните звена на държавната администрация просто не уеднаквят стандартите си за номериране на имотите, за да не създават допълнителни трудности при работа с различен тип софтуер. Този въпрос е поредният, чийто отговор трябва да гадаем.

И така българският земеделски производител беше изпратен на пътешествие от шестцифрените до осемцифрените номера на имотите и обратно. И до сега единственото, което можехме да направим за него, бе да му стискаме палци по дългия път.

До сега!!! Специалистите на „ВА Консулт” ООД обаче намериха решение и на този проблем – софтуерният продукт „Комасации”. Едва ли ще намерите друг продукт на пазара, който (не без помощта на гореспоменатата таблица за съответствието) ще може да се погрижи вашето пътуване между шест и осем да приключи успешно. С този софтуер доброволните ви споразумения за уедрено ползване ще бъдат изготвени автоматично, безпроблемно и с минимална възможност за грешки. Достигането на вашата крайна цел е наша отговорност!

Normal 0 21 false false false BG X-NONE X-NONE

От 6 до 8 и назад –

едно пътуване, осигурено от ОСЗ и Агенцията по кадастъра

Спаси субсидия

АГРОСИСТЕМИ

Агромениджър

Арендатор

Земеделска къща